Vishay/Dale TNPW2010300RBEEF
TNPW2010300RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010300RBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010300RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010300RBEEF
QUANTITY
TNPW2010300RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010300RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010300RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010300RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010300RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010300RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010300RBEEF
CABLE MMCX-SMA JACK RG-178 18" datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 3/16" datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf