Vishay/Dale TNPW2010301KBETF
TNPW2010301KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010301KBETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010301KBETF.pdf
Availability of TNPW2010301KBETF
QUANTITY
TNPW2010301KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010301KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010301KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010301KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010301KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010301KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010301KBETF
IC A/D CONV 14BIT SRL&PAR 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf