Vishay/Dale TNPW2010301RBEEF
TNPW2010301RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010301RBEEF
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010301RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010301RBEEF
QUANTITY
TNPW2010301RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010301RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010301RBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010301RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010301RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010301RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010301RBEEF
CONN JACK 15POS MALE CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 248 I/O 320FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.3A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18 OLIVE datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 66MM datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf