Vishay/Dale TNPW2010309RBEEY
TNPW2010309RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010309RBEEY
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010309RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010309RBEEY
QUANTITY
TNPW2010309RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010309RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010309RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010309RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010309RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010309RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010309RBEEY
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
SET TEST LEAD SHUTTER PLUG 4MM datasheet.pdf
RES WW 3W 180 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 15A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 15POS datasheet.pdf
BOARD EVAL LMH0340 datasheet.pdf
PWR ENT FILTERED DPST 10A SCREW datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.450" UNIV datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
RECEPT CODING A 2.5M CORDSET A P datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf