Vishay/Dale TNPW201031K6BETF
TNPW201031K6BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201031K6BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201031K6BETF.pdf
Availability of TNPW201031K6BETF
QUANTITY
TNPW201031K6BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201031K6BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201031K6BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201031K6BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201031K6BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201031K6BETF Details Description
Related parts for TNPW201031K6BETF
HDI PIN ASSY 4 ROW 344 POS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 10.16MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ER4020, 2NC+2NO, NPT CONDUIT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
BLADE TORX T10/T15 4.72" datasheet.pdf
COMBO-D 24X7 PIN RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf