Vishay/Dale TNPW2010332KBETF
TNPW2010332KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010332KBETF
Brief Description
RES SMD 332K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010332KBETF.pdf
Availability of TNPW2010332KBETF
QUANTITY
TNPW2010332KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010332KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010332KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010332KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010332KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010332KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010332KBETF
FIXED IND 100NH 400MA 460 MOHM datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.4MM TRANS SOLDR datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC SMCJ datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 1W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf