Vishay/Dale TNPW201033K2BETF
TNPW201033K2BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201033K2BETF
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201033K2BETF.pdf
Availability of TNPW201033K2BETF
QUANTITY
TNPW201033K2BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201033K2BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201033K2BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201033K2BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201033K2BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201033K2BETF Details Description
Related parts for TNPW201033K2BETF
CONN DB44 MALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 6UDFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 320MW SOD323 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 15.76K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 125MA 3W datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 14POS datasheet.pdf