Vishay/Dale TNPW201034K0BEEF
TNPW201034K0BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201034K0BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201034K0BEEF.pdf
Availability of TNPW201034K0BEEF
QUANTITY
TNPW201034K0BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201034K0BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201034K0BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201034K0BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201034K0BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201034K0BEEF Details Description
Related parts for TNPW201034K0BEEF
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 39W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP TIMEOUT 10MSOP datasheet.pdf
RF CABLE SMA MRA/MRA RG316DS 6" datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.96NS 256FTBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf