Vishay/Dale TNPW201035K7BEEF
TNPW201035K7BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201035K7BEEF
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201035K7BEEF.pdf
Availability of TNPW201035K7BEEF
QUANTITY
TNPW201035K7BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201035K7BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201035K7BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201035K7BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201035K7BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201035K7BEEF Details Description
Related parts for TNPW201035K7BEEF
SLIDELATCH KIT 15 POS 9 PC PART datasheet.pdf
CONN HEADR 70POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
KIT MESH 5DBI 2.4GHZ DCE MMCX datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 5/16" 10.13" datasheet.pdf