Vishay/Dale TNPW20103K00BETF
TNPW20103K00BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20103K00BETF
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20103K00BETF.pdf
Availability of TNPW20103K00BETF
QUANTITY
TNPW20103K00BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20103K00BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20103K00BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20103K00BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20103K00BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20103K00BETF Details Description
Related parts for TNPW20103K00BETF
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 36POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 158K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 410MA 870 MOHM datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf