Vishay/Dale TNPW20103K48BEEY
TNPW20103K48BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20103K48BEEY
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20103K48BEEY.pdf
Availability of TNPW20103K48BEEY
QUANTITY
TNPW20103K48BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20103K48BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20103K48BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20103K48BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20103K48BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20103K48BEEY Details Description
Related parts for TNPW20103K48BEEY
ACCY END PART FOR XW2B SERIES datasheet.pdf
FLOATSWITCH VERT .6A NO/NC POLY datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH datasheet.pdf
26500 4C 4#12 P BY RECP LC datasheet.pdf
AB 5C 3#16, 2#8 PIN PLUG datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 1728 CLBs, 6000 Gates, 144MHz, 1728-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf