Vishay/Dale TNPW20103K74BEEY
TNPW20103K74BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20103K74BEEY
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20103K74BEEY.pdf
Availability of TNPW20103K74BEEY
QUANTITY
TNPW20103K74BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20103K74BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20103K74BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20103K74BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20103K74BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20103K74BEEY Details Description
Related parts for TNPW20103K74BEEY
CONN FPC 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
COM MODE CHOKE EPOX POT 3300UH datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BOARD PROGRAMMING SOCKET ST7 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
INDICATOR NEON WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 80POS datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.5% 2W 2512 datasheet.pdf