Vishay/Dale TNPW20103K74BETF
TNPW20103K74BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20103K74BETF
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20103K74BETF.pdf
Availability of TNPW20103K74BETF
QUANTITY
TNPW20103K74BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20103K74BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20103K74BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20103K74BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20103K74BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20103K74BETF Details Description
Related parts for TNPW20103K74BETF
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONN HDI PLUG 120POS 4ROW VERT datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 10A TO-220 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A/0.3A 10MLF datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 80POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 1W LEADS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf