Vishay/Dale TNPW2010402RBETF
TNPW2010402RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010402RBETF
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010402RBETF.pdf
Availability of TNPW2010402RBETF
QUANTITY
TNPW2010402RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010402RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010402RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010402RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010402RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010402RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010402RBETF
VARISTOR 9.6V 30A 0805 datasheet.pdf
CONN CHAMP VERT STANDOFF SCREWS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 18-SOIC datasheet.pdf
23 MTE SHRD PIN HSG SR LATCH datasheet.pdf
CONN HEADR 40POS .100" SMD datasheet.pdf
ANEMOMETER WITH TEMPERATURE datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf