Vishay/Dale TNPW2010412RBEEY
TNPW2010412RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010412RBEEY
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010412RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010412RBEEY
QUANTITY
TNPW2010412RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010412RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010412RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010412RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010412RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010412RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010412RBEEY
IC REG LDO 18V 1A TO220AB datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 20-24AWG 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH LSZH 24M datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 28MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219AB datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf