Vishay/Dale TNPW2010422KBEEF
TNPW2010422KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010422KBEEF
Brief Description
RES SMD 422K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010422KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010422KBEEF
QUANTITY
TNPW2010422KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010422KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010422KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010422KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010422KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010422KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010422KBEEF
IC DAC 12BIT W/REF 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 6POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 2.34K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog, PWM Dimming 105mA Backlight 48-TQFN (6x6) datasheet.pdf