Vishay/Dale TNPW2010430KBETF
TNPW2010430KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010430KBETF
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010430KBETF.pdf
Availability of TNPW2010430KBETF
QUANTITY
TNPW2010430KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010430KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010430KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010430KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010430KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010430KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010430KBETF
CONN RECEPT 12POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN HDR 80POS BRD EDGE .100 AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC TXRX RS233 28TSSOP datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RES 644.35 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC OPAMP 30V PREC OVP EMI 8MSOP datasheet.pdf