Vishay/Dale TNPW2010432KBETF
TNPW2010432KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010432KBETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010432KBETF.pdf
Availability of TNPW2010432KBETF
QUANTITY
TNPW2010432KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010432KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010432KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010432KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010432KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010432KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010432KBETF
SWITCH DIP FLUSH ACT 10POS SMD datasheet.pdf
FLUX PEN FORMULA 951 NO CLEAN datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN ADAPT HDBNC PLUG - BNC JACK datasheet.pdf
IC P1317MC-A6-R FILTER ESD datasheet.pdf
OSC XO 28.6363MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf