Vishay/Dale TNPW2010432RBEEY
TNPW2010432RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010432RBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010432RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010432RBEEY
QUANTITY
TNPW2010432RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010432RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010432RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010432RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010432RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010432RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010432RBEEY
JUMPER-H1502TR/A3048V/X 2" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK HEX RAIL MNT KRG datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 325MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE RECT 1000V 10A D2PAK datasheet.pdf
1000UF 25V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf