Vishay/Dale TNPW201044K2BETF
TNPW201044K2BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201044K2BETF
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201044K2BETF.pdf
Availability of TNPW201044K2BETF
QUANTITY
TNPW201044K2BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201044K2BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201044K2BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201044K2BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201044K2BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201044K2BETF Details Description
Related parts for TNPW201044K2BETF
XFRMR LAMINATED 5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 68POS R/A SHIELD T/H datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS 1MM datasheet.pdf