Vishay/Dale TNPW201047R0BETY
TNPW201047R0BETY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201047R0BETY
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201047R0BETY.pdf
Availability of TNPW201047R0BETY
QUANTITY
TNPW201047R0BETY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201047R0BETY
Internal Part NumberEIS-TNPW201047R0BETY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201047R0BETY
Related LinksTNPW2010, TNPW201047R0BETY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201047R0BETY Details Description
Related parts for TNPW201047R0BETY
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P3T datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf