Vishay/Dale TNPW2010499RBEEF
TNPW2010499RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010499RBEEF
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010499RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010499RBEEF
QUANTITY
TNPW2010499RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010499RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010499RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010499RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010499RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010499RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010499RBEEF
TERM BLOCK SPADE #6 STUD UNINS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-26 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M8 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TOOL INSTALLATION FOR BU-31610 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf