Vishay/Dale TNPW201049R9BEEY
TNPW201049R9BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201049R9BEEY
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201049R9BEEY.pdf
Availability of TNPW201049R9BEEY
QUANTITY
TNPW201049R9BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201049R9BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201049R9BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201049R9BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201049R9BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201049R9BEEY Details Description
Related parts for TNPW201049R9BEEY
IDC CABLE - MCE60K/MC60G/MCE60K datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 3.3V FD 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 10VC SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/SKT WALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 33.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf