Vishay/Dale TNPW201051R0BEEF
TNPW201051R0BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201051R0BEEF
Brief Description
RES SMD 51 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201051R0BEEF.pdf
Availability of TNPW201051R0BEEF
QUANTITY
TNPW201051R0BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201051R0BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201051R0BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201051R0BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201051R0BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201051R0BEEF Details Description
Related parts for TNPW201051R0BEEF
TERM BLOCK PCB 5.08MM 16POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 256X9 64-TQFP datasheet.pdf
APPLIANCE INLET 65C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf