Vishay/Dale TNPW2010536RBEEY
TNPW2010536RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010536RBEEY
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010536RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010536RBEEY
QUANTITY
TNPW2010536RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010536RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010536RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010536RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010536RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010536RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010536RBEEY
KIT INDUCTOR TYPE RE SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
BCH-381V- 9 BK datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf