Vishay/Dale TNPW201053K6BEEF
TNPW201053K6BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201053K6BEEF
Brief Description
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201053K6BEEF.pdf
Availability of TNPW201053K6BEEF
QUANTITY
TNPW201053K6BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201053K6BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201053K6BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201053K6BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201053K6BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201053K6BEEF Details Description
Related parts for TNPW201053K6BEEF
IDC CABLE - MKC16K/MC16F/MCG16K datasheet.pdf
INVERTER 800V FOR CCFL LAMP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .075"D .075"L datasheet.pdf
IC MICROCNTRLR 64X8 16MHZ 40SIMM datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 280 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf