Vishay/Dale TNPW2010549RBEEF
TNPW2010549RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010549RBEEF
Brief Description
RES SMD 549 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010549RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010549RBEEF
QUANTITY
TNPW2010549RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010549RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010549RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010549RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010549RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010549RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010549RBEEF
CONN FPC BOTTOM 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC RS-232 RX 1.5MBPS SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 5V datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR L6563/LL6566A datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MODULE 16 SKT SIZE 20 CONTACT datasheet.pdf
350 TB SOC VER OPNN THR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A SYNC 8SOP datasheet.pdf