Vishay/Dale TNPW201056K2BEEF
TNPW201056K2BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201056K2BEEF
Brief Description
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201056K2BEEF.pdf
Availability of TNPW201056K2BEEF
QUANTITY
TNPW201056K2BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201056K2BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201056K2BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201056K2BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201056K2BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201056K2BEEF Details Description
Related parts for TNPW201056K2BEEF
MOSFET N-CH 20V 1.2A SOT-23 datasheet.pdf
GDT 260V 10KA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SYNTH 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf