Vishay/Dale TNPW201059R0BEEF
TNPW201059R0BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201059R0BEEF
Brief Description
RES SMD 59 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201059R0BEEF.pdf
Availability of TNPW201059R0BEEF
QUANTITY
TNPW201059R0BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201059R0BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201059R0BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201059R0BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201059R0BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201059R0BEEF Details Description
Related parts for TNPW201059R0BEEF
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
IC 16-BIT AUDIO DAC 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 2X4 RECT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf