Vishay/Dale TNPW20105K90BEEY
TNPW20105K90BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20105K90BEEY
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20105K90BEEY.pdf
Availability of TNPW20105K90BEEY
QUANTITY
TNPW20105K90BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20105K90BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20105K90BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20105K90BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20105K90BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20105K90BEEY Details Description
Related parts for TNPW20105K90BEEY
CAP FILM 2.7UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2.5MM 3POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SO datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf