Vishay/Dale TNPW201060R4BEEF
TNPW201060R4BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201060R4BEEF
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201060R4BEEF.pdf
Availability of TNPW201060R4BEEF
QUANTITY
TNPW201060R4BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201060R4BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201060R4BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201060R4BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201060R4BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201060R4BEEF Details Description
Related parts for TNPW201060R4BEEF
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET DL 64POS PCB datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 1A AC/DC datasheet.pdf
RATCHET LEVER (MTA-105) datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf