Vishay/Dale TNPW201061K9BEEF
TNPW201061K9BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201061K9BEEF
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201061K9BEEF.pdf
Availability of TNPW201061K9BEEF
QUANTITY
TNPW201061K9BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201061K9BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201061K9BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)