Vishay/Dale TNPW2010634KBEEY
TNPW2010634KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010634KBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010634KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010634KBEEY
QUANTITY
TNPW2010634KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010634KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010634KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010634KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010634KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010634KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010634KBEEY
CONN FFC FPC VERT 21POS 1MM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 9UCSP datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf