Vishay/Dale TNPW201063K4BETF
TNPW201063K4BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201063K4BETF
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201063K4BETF.pdf
Availability of TNPW201063K4BETF
QUANTITY
TNPW201063K4BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201063K4BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201063K4BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201063K4BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201063K4BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201063K4BETF Details Description
Related parts for TNPW201063K4BETF
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 30V 1.5A 5TSMT datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 12 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24VCT datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 10MM 10-30VDC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf