Vishay/Dale TNPW201063R4BETF
TNPW201063R4BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201063R4BETF
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201063R4BETF.pdf
Availability of TNPW201063R4BETF
QUANTITY
TNPW201063R4BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201063R4BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201063R4BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201063R4BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201063R4BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201063R4BETF Details Description
Related parts for TNPW201063R4BETF
FIXED IND 150UH 510MA 890 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
TRAINING RF BASIC/INTEGRATN 1DAY datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
LC2MOS Complete, 12-Bit, 100 kHz , Sampling ADC IC datasheet.pdf