Vishay/Dale TNPW201064K9BEEY
TNPW201064K9BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201064K9BEEY
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201064K9BEEY.pdf
Availability of TNPW201064K9BEEY
QUANTITY
TNPW201064K9BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201064K9BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201064K9BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201064K9BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201064K9BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201064K9BEEY Details Description
Related parts for TNPW201064K9BEEY
CAP CER 6.8PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TUBE PVC 9AWG 300V CLR (3.14MM) datasheet.pdf
PARTITION ISO FOR TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 26POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf