Vishay/Dale TNPW201064R9BEEY
TNPW201064R9BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201064R9BEEY
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201064R9BEEY.pdf
Availability of TNPW201064R9BEEY
QUANTITY
TNPW201064R9BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201064R9BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201064R9BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201064R9BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201064R9BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201064R9BEEY Details Description
Related parts for TNPW201064R9BEEY
LED ORG DIFF 3.5MM RND T/H R/A datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR40S/AE40M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOLT OUT 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf