Vishay/Dale TNPW2010680KBETF
TNPW2010680KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010680KBETF
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010680KBETF.pdf
Availability of TNPW2010680KBETF
QUANTITY
TNPW2010680KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010680KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010680KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010680KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010680KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010680KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010680KBETF
IC OPAMP GP 900KHZ 16SO datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 96/96POS R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 19NH 260MA 800 MOHM datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 225 POS datasheet.pdf