Vishay/Dale TNPW2010681RBETF
TNPW2010681RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010681RBETF
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010681RBETF.pdf
Availability of TNPW2010681RBETF
QUANTITY
TNPW2010681RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010681RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010681RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010681RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010681RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010681RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010681RBETF
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LVDS DUAL RECEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2"-6" BLACK datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.5A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
STAINLESS STEEL ALTERNATIVE datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 3000 Gates, 50MHz, CMOS, PQCC44 IC datasheet.pdf