Vishay/Dale TNPW201068K1BEEF
TNPW201068K1BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201068K1BEEF
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201068K1BEEF.pdf
Availability of TNPW201068K1BEEF
QUANTITY
TNPW201068K1BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201068K1BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201068K1BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201068K1BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201068K1BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201068K1BEEF Details Description
Related parts for TNPW201068K1BEEF
IC ADC 10BIT 250KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
IC COMP LOW VOLT 8-DFN datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
GDT 3600V 20% 3KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA PTH W/CLIP 15AU datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/10/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.35V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE N TYPE TO SMA PLUG 3.25FT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 42V 300VA datasheet.pdf