Vishay/Dale TNPW2010698KBEEY
TNPW2010698KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010698KBEEY
Brief Description
RES SMD 698K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010698KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010698KBEEY
QUANTITY
TNPW2010698KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010698KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010698KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010698KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010698KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010698KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010698KBEEY
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
PWR SPLY MEDICAL 5V 3A 15W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 2A DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 9.830400MHZ SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf