Vishay/Dale TNPW201069K8BEEF
TNPW201069K8BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201069K8BEEF
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201069K8BEEF.pdf
Availability of TNPW201069K8BEEF
QUANTITY
TNPW201069K8BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201069K8BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201069K8BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201069K8BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201069K8BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201069K8BEEF Details Description
Related parts for TNPW201069K8BEEF
OSC XO 64.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
ULTRA NOVO RCPT, BLU,LEAD FREE datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
ENCLOSURE MOUNTING PLATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf