Vishay/Dale TNPW201069K8BEEY
TNPW201069K8BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201069K8BEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201069K8BEEY.pdf
Availability of TNPW201069K8BEEY
QUANTITY
TNPW201069K8BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201069K8BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201069K8BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201069K8BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201069K8BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201069K8BEEY Details Description
Related parts for TNPW201069K8BEEY
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO214AB datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CA datasheet.pdf
CONN FFC FPC 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A TO220 datasheet.pdf