Vishay/Dale TNPW20106K19BEEF
TNPW20106K19BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20106K19BEEF
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20106K19BEEF.pdf
Availability of TNPW20106K19BEEF
QUANTITY
TNPW20106K19BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20106K19BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20106K19BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20106K19BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20106K19BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20106K19BEEF Details Description
Related parts for TNPW20106K19BEEF
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 3.2A I2PAK datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X0.3MM datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER SER 32QFN datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 160W datasheet.pdf