Vishay/Dale TNPW20106K81BETF
TNPW20106K81BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20106K81BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20106K81BETF.pdf
Availability of TNPW20106K81BETF
QUANTITY
TNPW20106K81BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20106K81BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20106K81BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20106K81BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20106K81BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20106K81BETF Details Description
Related parts for TNPW20106K81BETF
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.5A 10MSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA TO92-3 datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf