Vishay/Dale TNPW20106K81BETF
TNPW20106K81BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20106K81BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20106K81BETF.pdf
Availability of TNPW20106K81BETF
QUANTITY
TNPW20106K81BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20106K81BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20106K81BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20106K81BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20106K81BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20106K81BETF Details Description
Related parts for TNPW20106K81BETF
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 40POS 0.4MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A POWERMITE datasheet.pdf
RES 240 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
RAST 5, P-L MK3 HSG.-3 POS (SP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
BOX PIN HDR 110 POS W/KEY datasheet.pdf