Vishay/Dale TNPW20106K98BEEF
TNPW20106K98BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20106K98BEEF
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20106K98BEEF.pdf
Availability of TNPW20106K98BEEF
QUANTITY
TNPW20106K98BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20106K98BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20106K98BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20106K98BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20106K98BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20106K98BEEF Details Description
Related parts for TNPW20106K98BEEF
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 20W datasheet.pdf
Connector Header 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
VARISTOR 50V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
9 CIR PLUG 140DIA PANEL MT NAT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 24VDC datasheet.pdf