Vishay/Dale TNPW201075K0BETF
TNPW201075K0BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201075K0BETF
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201075K0BETF.pdf
Availability of TNPW201075K0BETF
QUANTITY
TNPW201075K0BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201075K0BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201075K0BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201075K0BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201075K0BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201075K0BETF Details Description
Related parts for TNPW201075K0BETF
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
LT GRIND & BLEND DISC 5" A CRS datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 115MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
TXRX DWDM 4GBPS APD SFP datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 120MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf