Vishay/Dale TNPW20107K87BEEY
TNPW20107K87BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20107K87BEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20107K87BEEY.pdf
Availability of TNPW20107K87BEEY
QUANTITY
TNPW20107K87BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20107K87BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20107K87BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20107K87BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20107K87BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20107K87BEEY Details Description
Related parts for TNPW20107K87BEEY
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 63VDC 1206 datasheet.pdf
CUTTER TIP ANGL SEM-FLSH 5.43" datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
LCD OLED GRAPHIC 256 X 64 BLUE datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GL SN datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 50' datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 10' BL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf