Vishay/Dale TNPW201082K0BEEF
TNPW201082K0BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201082K0BEEF
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201082K0BEEF.pdf
Availability of TNPW201082K0BEEF
QUANTITY
TNPW201082K0BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201082K0BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201082K0BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201082K0BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201082K0BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201082K0BEEF Details Description
Related parts for TNPW201082K0BEEF
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 440VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
220UF 40V 16X25 105C RAD datasheet.pdf